Biedrība “Ūdenszīmes” aicina uz Baznīcu nakts koncertu Červonkas Evanģēliski luteriskajā baznīcā

Piektdien, 10. jūnijā no pl. 18 00 – 21 00

BALTĀ NAKTS BALTAJĀ BAZNĪCĀ

 Koncertprogrammas:

„Dialogs. Dzeja un vijole”. Dzejniece Agnese Rutkēviča un mūziķe Ilze Gagaine.

„Mana jūnija balss”. Mūziķe, dzejniece Elīna Līce – autormūzika, klasiskā mūzika, tautas mūzika. Ģitāra, stabule, balss.

 

Pēc 21 00 – pasākuma turpinājums biedrības ‘Ūdenszīmes” telpās Kaldabruņas Pļavas muzejā, tēja, sarunas, vēl dzeja un mūzika…

Tālumniekiem – iespēja pārnakšņot, ja vien ir paņemti līdzi savi guļammaisi; siena matracīši sagatavoti, tāpat – krūzītes rīta kafijai.

 

Kurp doties? Dievnams meklējams Jēkabpils novada Rubenes pagasta Kaldabruņas ciemā. Ceļojums ir īsti romantisks – 60 kilometri no Jēkabpils, 50 – no Daugavpils, 20 – no Subates un 25 – no Ilūkstes. Un visos šajos kilometros dāsni zied jūnija pļavas. Nejūt pat ceļa putekļus – tie rada tikai vieglu dūmaku.

 

Kādēļ tieši uz Červonku? Šī baznīca ir ar vārdu – te kristīts Rainis. Šī baznīca ir ar stāstu – padomju okupācijas laikā šeit tika ierīkota minerālmēslu noliktava, un ērģeļu stabules izvazājās pa mehāniskajām darbnīcām un privātiem šķūnīšiem. Šī baznīca ir ar nākotnes apsolījumu – pagājušajā vasarā atslēdzām diženās durvis, un rudenī jau notika pirmais koncerts; šīgada maija ziedonī – pirmās laulības šajā simtgadē.

 

Par atbalstu šim pasākumam sakām paldies:

Jēkabpils novada pašvaldībai un Zemgales Kultūras programmai, kas finansē projektu “Raiņa pirmais ceļojums. Skaņa un kustība”;

Sabiedrības Integrācijas fondam, kas finansē projektu “Iezīmē kartē savu ciematu!”

 

Sagatavoja:

Ieva Jātniece,

Biedrības “Ūdenszīmes” vadītāja

t.29548967

www.facebook.com/Udenszimes

www.udenszimes.lv