Sākumskolēni Zasas vidusskolā veic neparastus pētījumus

Divu mēnešu garumā Zasas vidusskolā norisinājās 2 neparasti pētījumi. Skolēniem tika dota nebijusi iespēja inkubēt cāļus un pīles. 

Uzzinājām, kā no olas, ar inkubatora palīdzību, rodas cālēns. Ar mikroskopa palīdzību vērojām olās notiekošo, piedzīvojām cālēnu šķilšanos. Skolēni ar nepacietību un lielu interesi vēroja un 21 dienu gaidīja trīs cālēnu izšķilšanos, bet vēlāk, 28 dienas – mazo pīlēnu izšķilšanos. Sagaidījām 1 cālīti, kuram tika dots pašu skolēnu izvēlēts vārds – Igors. Liels bija skolēnu prieks, kad izšķiļamies tika sagaidīti, katrs gan citā dienā, visi trīs inkubētie pīlēni – Roza, Bravo un Lakijs. Kopā ar skolēniem mācījāmies rūpēties par cāļiem un pīlēniem, kuri vairākas dienas dzīvoja tiem paredzētā kastītē klasē. Skolēnu prieks par paveikto un novēroto ir neizsakāms. Tas viss, pateicoties lieliskiem cilvēkiem Artūram un Mārtiņam no inkubatori.lv, kuri nodarbojas ar olu inkubatoru un putnkopības piederumu tirdzniecību. Paldies par radīto pētniecisko garu un prieku bērnu acīs! Paldies, ka palīdzējāt, mācījāt un izglītojāt.

Zasas vidusskolas skolotāja Anda Jurgeviča

Autores foto