21. jūnijā Jēkabpils novada jauktais koris “Putni” piedalīsies akcijā „Gadsimta garākā Līgodziesma”

9. jūnijā plkst. 10.10, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar  Jēkabpils novada jaukto kori „Putni” un tā diriģenti Santu Kasparsoni.

Katru otrdienas vakaru uz kora mēģinājumu trīs autobusiņi ar dziedātājiem ierodas no tuvākajām apkaimēm Jēkabpils, Rubeņiem un Dunavas puses. Viņi kā putni salido uz Zasas kultūras namu, lai strādātu, priecātos un satiktos. Tāpēc arī kora nosaukums „Putni”.

Par kora tradīciju kļuvis ik vasaru piedalīties kādā no Valsts mēroga pasākumiem. Šogad,  2. jūlijā „Putni” dosies uz Kuldīgu,  Kurzemes dziesmu svētkiem, kas tiks apvienots ar ekskursiju. Dziedātāji kopā pavada arī brīvo laiku ar nakšņošanu teltīs, zupas vārīšanu uz ugunskura lielajā čuguna katlā, laivošanu pa Gauju. Koristi visu darot kopā un viņu moto esot: „Vai nu visi, vai neviens!”.

21. jūnijā, plkst. 12.15, kad „Gadsimta garākā Līgodziesma” vīsies cauri Jēkabpils novadam, jauktais koris „Putni” aicina visus iedzīvotājus pulcēties kopīgai dziesmai pie Zasas kultūras nama.

Baiba Palkavniece