IV Ģenerāļa kausa posms Krustpilī

15.jūnijā, Krustpils novadā, pie vecās Sūnu pamatskolas, norisinājās “Ģenerāļa kausa” izcīņas,  IV posms. Šajā posmā piedalījās jauniešu komandas no  Aknīstes, Ilūkstes, Viesītes, Salas, Jaunjelgavas, Jēkabpils un Krustpils novada. Katru novadu pārstāvēja viena komanda, četru jauniešu sastāvā, Jēkabpils novadu pārstāvēja Alise Saviča. Andis Dūna, Normunds Liepiņš un Kristers Krēsliņš. Kopvērtējumā, Jēkabpils novada komanda ierindojās 5.vietā.

Šajā posmā jauniešiem bija jāpārvar militārā šķēršļu josla, kas sastāvēja no 21 šķēršļa, trases kopējais garums 500 metri. Šī trase bija ne tikai pārbaudījums jauniešu fiziskajai sagatavotībai un cīņas sparam, bet arī jauniešu spējai sadarboties, jo vairuma šķēršļu pārvarēšanai bija nepieciešams komandas atbalsts.Jauniešu atziņas par pasākumu un šķēršļu trasi:

Normunds: Šajā trasē ir vajadzīga laba fiziskā sagatavotība, kā arī bez labas komandas tas nav iespējas, tikai ar komandas atbalstu mēs to paveicām.

Alise: Trase nebija no tām vieglajām, pirms sacensībām nebijām to arī izmēģinājuši, taču ar manu veiksmīgo roku izvilkām iespēju startēt pirmajiem. Mums veicās diezgan labi ,priekš pirmās reizes. Mūsu komanda bija ļoti saliedēta, viens otram palīdzējām un ar komandas darbu, un neskatoties uz to, ka guvām nelielas traumas, kas par to atgādināja vēl vismaz nedēļu, mēs to paveicām!

Spītējot vēsajam un lietainajam laikam, pasākumā valdīja pozitīvs noskaņojums, jo visus dalībniekus vienoja azarts un gandarījums par paveikto. Jaunieši  bija ļoti saliedēti, izpalīdzīgi un visi kā viens sasniedza finiša līniju, neskatoties uz grūtībām, ar kurām bija jāsaskaras trasē, pārvarot šķēršļus un cīnoties ar sevi.

Nākošais Ģenerāļa kausa posms norisināsies 6.augustā, Ilūkstē, kad jaunieši no visiem Sēlijas novadiem piedalīsies Ilūkstes velomaratonā.

Jurgita Bareika

Jēkabpils novada jaunatnes lietu speciāliste