Sveicam Mīlētāju svētkos!

Kas īsti ir Valentīna diena un kā tā radusies, ir daudz dažādu nostāstu un leģendu. Lai gan ir bijuši vairāki kristiešu mocekļi, kuriem vārds bija Valentīns, visticamāk Valentīna diena ir nosaukta par godu priesterim, kas bija moceklis aptuveni 270. gadā imperatora Klaudija II valdīšanas laikā. Saskaņā ar leģendu, priesteris rakstīja vēstules cietuma uzrauga meitai, ar kuru viņš bija sadraudzējies un kurā bija iemīlējies. Vēstules viņš esot parakstījis ar frāzi “no Tava Valentīna”. Šajos svētkos svinēja pavasara atnākšanu, tika veikti auglības rituāli, kā arī salozēja pa pāriem sievietes ar vīriešiem. Aptuveni 14. gadsimtā Svētā Valentīna diena kļuva par romantikas dienu un ieguva tradīcijas, kas vairāk līdzinās mūsdienu Svētās Valentīna dienas svinēšanas tradīcijām.

Šodien Svētā Valentīna diena izvērtusies par mīlētāju, saderināto, laulāto un draugu apdāvināšanas dienu. Šī diena bieži aizvieto cilvēcīgo aizmirstību un izlīdzina nepateicību, kļūst par novēlota “paldies” izteikšanas dienu.

Mūsdienu saderinātie un draudzībā saistītie jaunieši par Valentīndienas izcelsmi daudz nelauza galvu, bet uzticīgi dāvina puķes un krāsainas, ar sirdi rotātas pastkartes, priecājoties par sagādāto pārsteigumu. Bet, visskaistākā un visneaizmirstamākā Svētā Valentīna diena noteikti ir tiem mīlētājiem, kuri tieši 14. februārī ir nolēmuši iestūrēt laulības ostā. Vienam pārim noteikti šī diena tāda būs, jo Jēkabpils novada dzimtsarakstu nodaļā tiks reģistrēta šī pāra laulība.

Jēkabpils novada pašvaldība visiem iedzīvotājiem novēl mīlestības un prieka piepildītus šos svētkus! Esiet laimīgi!