Gatavojamies mākslinieku plenēram “Zasas leģendas”

Ar VKKF un Jēkabpils novada pašvaldības finansiālu atbalstu Zasā no 27.jūlija līdz 6.augustam norisināsies galvenais projekta “Zasas leģendas.1.posms” notikums – grafiķu un koktēlnieku plenērs.
Šajā projekta posmā biedrība “Sēļu pūrs” jau 14.reizi Zasā pulcēs māksliniekus no Latvijas un Lietuvas.
Projekts tiek īstenots “Zemgales Kultūras programmas 2016” ietvaros.

Plenēra laikā strādās koktēlnieki un grafiķi. Koktēlnieki meistara Igurda Baņķa vadībā veidos 2 skulptūras – “Dārznieks” un “Barona meita”, kas attēlos Zasas skaisto leģendu par barona meitas un dārznieka mīlestību. Šīs skulptūras tiks stiprinātas pie koka laivu priekšgaliem, un pēc plenēra noslēguma laivas paliks Zasas Dzirnupītē, pieejamas gan pašiem zasiešiem, gan Zasas viesiem.
Savukārt, grafikas darbnīcas dalībnieki ilustrēs Zasas leģendas, pielietojot dažādas grafikas tehnikas. Kopā plānots izveidot 30 grafikas estampus, jo leģendu Zasai patiešām netrūkst.

Projekta 2.posmā, kas plānots nākamgad, šī gada grafikas darbus izmantosim, lai radītu Zasai savu pastkaršu kolekciju.

Šodien, lai sagatavotu darbam grafikas spiedi, uz “Rūmi” atbraukusi plenēra grafikas darbnīcas vadītāja, māksliniece Daina Eglīte. Savukārt, laivas, kurām tiks gatavotas koka skulptūras, atvedām jau vakar – tās pie mums nonāca no Latgales laivu meistariem.

Esiet laipni aicināti apciemot “Rūmi” plenēra laikā, kā arī noslēguma pasākumā 6.augustā, kad būs apskatāmi jau gatavie darbi un laivas laidīsim šūpoties Zasas Dzirnupītē!

Projekta vadītāja Daina Alužāne
Informācija sagatavota ar VKKF un Jēkabpils novada pašvaldības atbalstu. Par informācijas saturu atbild biedrība “Sēļu pūrs”.