Skanīga nedēļas nogale Kaldabruņā

Jūlija pēdējās dienas Kaldabruņā būs īpaši radošas un skanīgas – savā vasaras nometnē biedrībā “Ūdenszīmes” ieradīsies Latvijas  Mākslas akadēmijas koris “Senais kalns”. Kora nometne sāksies 28.jūlija pēcpusdienā, un tiks pavadīta dažādās radošās nodarbēs.

Taču īpašais pasākums, uz kuru aicinām ikvienu, notiks

Sestdien, 30. Jūlijā, pl. 20 00 vakarā – Červonkas baznīcā koris atskaņos savu koncertprogrammu “Uz augšu!”. Programmā iekļauta latviešu un ārvalstu komponistu mūzika.

 

Latvijas Mākslas akadēmijas kora „Senais kalns” maza biogrāfija

Latvijas mākslas akadēmijas kamerkoris „Senais kalns” dibināts 1978. gada 11.aprīlī. To dibināja un ilgus gadus vadīja Eduards Grāvītis, Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku (1993., 1998.) un Latvijas skolu un jaunatnes Dziesmu un deju svētku (2000., 2005.) virsdiriģents.

Kora nosaukums cēlies no hronikās minētā Kubes kalna, kas zināms arī kā Senais kalns jeb Mons Anticus. Kā zināms, šeit tagad atrodas Latvijas mākslas akadēmija. Korī 38 gadu laikā ir dziedājuši vairāk kā 500 dalībnieki, kuri pārstāv visdažādākās profesijas, starp tiem ap 100 mākslas akadēmijas studenti, kā arī mākslas skolu audzēkņi. Sena draudzība saista „Seno kalnu” ar radniecīgo mākslas augstskolu koriem Viļņā un Tallinā.

Sezonas laikā koris sagatavo 2-3 koncertprogrammas, „Senā kalna” repertuārā ir gan garīgā, gan laicīgā, gan latviešu, gan cittautu kora mūzika. Koris ir piedalījies gan vairākās Mākslas dienās, gan Studentu dziesmu un deju svētkos ”Gaudeamus” un Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos. 2002.gadā ir iestudējis renesanses programmu kopā ar Zviedrijas Karaliskā Drāmas teātra kori „Romeo & Julia” Benuā Malmberga vadībā, piedalījies Raimonda Paula jubilejas autorkoncertā 2006.gadā.

Koris uzstājies daudzviet Latvijā, devies koncertbraucienos uz Lietuvu, Igauniju, Moldāviju, Krievijā dziedājis Pēterburgā un Sibīrijā – Krasnojarskā, Vācijā, Zviedrijā, Dānijā, Francijā, Austrijā, kā arī piedalījies starptautiskos koru festivālos Itālijā, Somijā un Grieķijā.

„Senais kalns” aktīvi piedalās mākslas akadēmijas dzīvē. Kopš 2014.gada kori vada Einārs Verro, viņam palīdz Zane Kažēna.

 

Pasākums notiek  Valsts programmas “NVO fonds” atbalstītā  projekta  „Iezīmē kartē savu ciematu!” ietvaros.

Biedrības “Ūdenszīmes” vadītāja Ieva Jātniece