Somija aicina Eiropai vienoties kopīgā akcijā

28. jūlijā Somijas Vietējo un reģionālo pašvaldību asociācija aicina ikvienu pašvaldību piedalīties Eiropas līmeņa akcijā “Mēs esam Eiropa” un izkārt Eiropas karogu.

Akciju ierosinājusi Joensū pilsēta (Joensuu, Somijā). Šī pilsēta aicina visas Eiropas pašvaldības atsaukties un 28. jūlijā izkārt Eiropas karogu pie pašvaldības ēkām, tādējādi atbalstot Eiropas Savienības vērtības.

Joensū aicina citas Eiropas pilsētas parādīt visai pasaulei, cik svarīga ir Eiropas pilsētu un pašvaldību sadarbība. Eiropa nav ideāla, taču ikviens no mums ir ideāls eiropietis.

28. jūlijā pacelsim Eiropas karogu kā mūsu kopējās Eiropas simbolu, lai uzskatāmi paustu pārliecību par to, ka Eiropas pilsētu un novadu sadarbībai ir ļoti liela nozīme.

Akciju atbalsta Somijas Ārlietu ministrija, kā arī Eiropas Reģionu komiteja. Tās prezidents Marku Markula (Markku Markkula) atzīst: “Šodien vairāk nekā jebkad agrāk ir jāatbalsta ikviena iniciatīva Eiropas saliedēšanai. Vienotāka Eiropa nozīmē arī saliedētākus tās pilsoņus, un tā ir cerība uz gaišāku nākotni.”

 

Papildinformācija par šo iniciatīvu:

www.connectingeuropeans.eu

www.twitter.com/joensuucalling

www.facebook.com/connectingeuropeans

#WeAreEurope

 

Mudīte Priede,

Latvijas Pašvaldību savienība