Jēkabpils novada svētkos – koncerts sešos no rīta, spēkavīri skotu svārkos un sportiskas aktivitātes

Vidusdaugavas TV video

Šogad Jēkabpils novada svētki sākās ar vēl nebijušu aktivitāti – rītausmas modināšanu ar gongu skaņām. Pulksten sešos rītā Kalna pagastā, pie rehabilitācijas centra “Dūjas”, atskanēja gongi, perkusijas, flauta, dziedošie trauki un dzidras sieviešu balsis. Koncertu sniedza Marija Mežecka, Janīna Zālīte, Inese Lapiņa un Elena Avdjukeviča.

Galvenās Jēkabpils novada svētku aktivitātes norisinājās pie Ābeļu pamatskolas. Pa dienu bija daudz sportisku pasākumu. Iedzīvotāji ar lielu interesi vēroja spēkavīru šovu. Paraugdemonstrējumos bija iekļautas skotu kalniešu spēles, tādēļ vairāki spēka atlēti bija tērpušies skotu svārkos. Klātesošajiem bija iespēja ne vien vērot šovu, bet arī pašiem izmēģināt spēkus.

Daudzi izmantoja iespēju pamēģināt šaut ar loku, kā arī tuvumā aplūkot zemessargu ieročus un aprīkojumu. Ikviens varēja arī izjaukt un salikt ieroci. Par ieročiem interesi izrādīja ne tikai puiši un vīrieši, bet arī daiļā dzimuma pārstāves.

Iespēju vizināties karietē, kā arī doties izjādē zirga mugurā piedāvāja zemnieku saimniecība “Vecpūķi” no Krustpils novada Krustpils pagasta

Daiga no Jēkabpils novada Ābeļu pagasta saka: “Viss īstenībā ir interesanti. Patīk iespēja apskatīt ieročus, patīk zirgi.” Daigas meita Madara saka: “Man visvairāk patika jāt ar zirgu, viņš tik foršs! No sākuma bija bailīgi, jo likās, ka es nokritīšu, bet nenokritu.”

Vadims no Jēkabpils novada Leimaņu pagasta saka: “Interesantākais bija svarcelšana. Es arī pamēģināju pacelt baļķi, bet varēja būt labāk. Neērti, neesmu pieradis pie tādiem trenažieriem

Vakarā norisinājās Jēkabpils novada pagastu sakoptības skates dalībnieku apbalvošana, grupas “Laimas muzykanti” koncerts, kā arī zaļumballe.

 

Sandra Paegļkalne