Tuvojas Sēlijas novadu II Jauniešu diena “Dzimis Sēlijā”

Straujiem soļiem tuvojoties vasaras brīvlaika izskaņai, šī gada 20. un 21. augustā Neretas novada Ērberģē norisināsies Sēlijas novadu apvienības novadu – Neretas, Viesītes, Salas, Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils un Krustpils novada II Sēlijas novadu Jauniešu diena “Dzimis Sēlijā”. Šogad pasākums plānots daudz neierastāks – divas dienas – ar ballīti pirmajā dienā un sportiskām, izklaidējošām un izzinošām aktivitātēm otrajā dienā.
Pasākuma mērķis joprojām palicis nemainīgs – veicināt jauniešu sadarbību starp septiņiem Sēlijas novadiem un Krustpils novadu, organizējot kopīgas pasākumu tradīcijas un sekmējot jauniešu līdzdalību Sēlijas novadu jauniešu organizāciju un skolu pašpārvalžu darbā.
Pasākuma pirmā diena sāksies vakarpusē ar oficiālo svētku atklāšanu pie noslēpumainās Ērberģes muižas. Jāpiebilst, ka tiks noskaidrots arī novads, kas nākamajā gadā turpinās Sēlijas novadu Jauniešu dienu tradīciju un uzņems visus novadus pie sevis.
Savu pirmo nopietno sevis prezentēšanu un iepazīstināšanu organizēs nesen nodibinātā Sēlijas novadu apvienības Jauniešu padome “SēJa”. Tieši šīs padomes jaunieši ir tie, kas turpmāk veicinās vēl ciešāku visu Sēlijas jauniešu iesaisti kopīgās aktivitātēs un pārstāvēs jauniešu intereses reģionālā, nacionālā un starptautiskā mērogā.
Vakara turpinājumā Ērberģes muižas estrādē ikviens varēs baudīt grupu OLAS un Rock’n’berry koncertus, kurus papildinās Sēlijas novadu jauniešu grupas – Ilūkses novada “Piparmētra” un Neretas novada “
Wild Pride”. Ballītes izskaņā muzicēs Sēlijas DJ no Salas un Viesītes novada.
Otrajā dienā moži un gatavi aktīvai dienai jaunieši celsies, lai kopīgā rīta rosmē izlocītos un izvingrinātos. Plkst. 11.00 pie Ērberģes muižas sāksies visu Sēlijas novadu un Krustpils novada jauniešu komandu spēles volejbolā un futbolā. Paralēli šīm spēlēm novadu izveicīgākie un erudītākie jaunieši piedalīsies spēlē Rīgas sargi “Cīņa par Sēliju”, kurā tiks pārbaudīta katra jaunieša fiziskā sagatavotība, vēsturiskās zināšanas un citas iemaņas.
Visas dienas garumā ikviens varēs iesaistīties dažādās sportiskās, izklaidējošās un izzinošās aktivitātēs, kuras organizēs katrs Sēlijas un Krustpils novads.
Pasākuma izskaņā visu novadu jaunieši tiks aicināti uz svētku noslēgumu un apbalvošanu.
Šogad pasākums notiek otro gadu pēc kārtas, savukārt 2017. gadā kādā no citiem Sēlijas novadiem vai Krustpils novadā. Visas aktivitātes pasākuma dienā ir bezmaksas, pateicoties visu astoņu iesaistīto pašvaldību un bankas Swedbank atbalstam. 


Neretas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Rutka