Jēkabpils novada iedzīvotāji ir laipni aicināti izmēģināt disku golfu Aknīstē

Vai tu zini kā spēlēt golfu? Vai tu zini, kā spēlēt golfu ar lidojošo šķīvīti? Atbrauc uz Aknīsti to uzzināt!

Kas ir disku golfs? Disku golfs ir brīvā dabā spēlējama spēle, kas ir golfa un frisbija krustojums

Kā to spēlēt? Disku golfs tiek spēlēts līdzīgi tradicionālajam golfam, tikai bumbiņas vietā, kas jāiesit bedrītē,disku golfā lidojošais šķīvītis jātrāpa speciālā grozā. Spēle tiek sākta izvēloties punktu, no kura sākt izpēli. Pirmais spēlētājs met šķīvīti groza virzienā. Spēli turpina no tās vietas, kur disks ir nokritis. Ja disks tiek iemests kokos, krūmos vai ūdenī, to jāizvelk ārā un jāatsāk spēle notuvākās mešanai piemērotākās vietas. Uzvar tas, kurš ar pēc iespējas mazāk metieniem iemet disku spēles grozā. Spēles diski atšķiras pēc to lidojuma attāluma. Putter ir tuvo metienu disks, midrange ir vidējo metienu disks un driver ir tālo metienu disks.

Spēles trase. Pirmais grozs atrodas Sēļu parkā; Otrais – pie Bērnu un jauniešu centra;Trešais grozs atrodas estrādē.

Ģērbšanās. Spēlējot disku golfu nav nepieciešams speciāls apģērbs, tomēr vieglāk ir spēlēt brīvā, ērtā un laika apstākļiem piemērotā apģērbā.

Drošības noteikumi. Nestāvi diska mešanas ceļā! Disku no groza izņem tikai tad, kad neviens vairs nemet disku. Spēles laukumu pēc sevis atstāj tieši tādu, kāds tas bija pirms Tevis.

Maksa par spēli. Disku golfa spēlēšana ir bez maksas, bet par saņemtajiem diskiem ir jāatstāj drošības nauda un personas apliecinoši dokumenti.

Projekts īstenots ar Aknīstes novada pašvaldības līdzfinasējumu

Projektu izstrādātāju grupas vārdā Santa Šmite