Piedalies teātra tekstu ideju konkursā

10min-413x23029.martā plkst. 12.00 Bauskas Kultūras centrā, Kalna ielā 18, notiks teātra tekstu ideju konkursa „10 minūtes slavas” Zemgales reģiona kārta. Pasākumā aicināti piedalīties jaunie dramaturgi, līdz 18.martam iesūtot savus lugu ideju aprakstus.

Dramaturgu lasījumi “10 minūtes slavas” norisinās jau trešo sezonu, ar mērķi veicināt jaunu lugu ideju attīstību, kā arī iepazīstināt plašāku sabiedrību ar jauniem dramaturgiem un dramaturģisku darbu tapšanas procesu. Šogad pirmo reizi konkurss notiek ārpus Rīgas robežām, tādējādi sniedzot iespēju tajā piedalīties arī reģionos dzīvojošiem talantiem.

Iecerēts, ka no visām iesūtītajām lugu idejām komisija atlasīs četras, kas tiks virzītas dalībai reģiona kārtā 29.martā, kur ar publisku uzstāšanos autors prezentēs savu ideju klausītājiem. Klausītāju pulkā būs arī trīs teātra profesionāļi, kas ekspertu statusā vērtēs jauno ideju iestudēšanas iespējas.

Lugu ideju klausītāji vispirms būs reģiona iedzīvotāji, bet maijā labākās idejas vienuviet skanēs konkursa finālā Rīgā, kad katra reģiona klausītāju balsošanā izvēlētais uzvarētājs ar savu lugu iepazīstinās jau plašāku interesentu un teātra profesionāļu loku. Katra pasākuma uzvarētājs saņems naudas balvu.

Aicinām Zemgales reģiona dramaturgus pieteikties konkursam, līdz 18.martam lugas idejas aprakstu nosūtot uz e-pasta adresi 11@darbicas.lv. Ieinteresētie autori aicināti pieteikties saskaņā ar konkursa Nolikumu, kas publicēts mājas lapā www.darbnicas.lv.

Konkursu „10 minūtes slavas” organizē biedrība „Darbnīcas” sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi un „Dirty Deal Teatro”, to atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

29.marta pasākumu apmeklēt aicināti visi interesenti, ieeja būs bez maksas.