Piedzīvojumos aicina “Raiņa pirmais ceļojums”!

Radošās domas dienas Kaldabruņā, biedrības „Ūdenszīmes” mājvietā

Jeb „Raiņa pirmais ceļojums”

 

Pasākuma mērķis un jēga

– kustināt radošo domāšanu, iepazīties ar jaunajām  vēsmām literatūrā, filosofijā, mākslā – jauniem cilvēkiem, nestandarta iecerēm, utt – visām tām lietām, kas tālos laukus sasniedz reti un, ja arī sasniedz, tad ļoti samazinās to cilvēku skaits, kuri vēlētos tās satikt ar laipnību…

–          Izstrādāt jauku kājāmgājēja, velobraucēja, autobraucēja vai zirgu pajūga maršrutu „Raiņa pirmais ceļojums” no Tadenavas līdz Červonkas baznīcai, kur viņš ir kristīts. Maršruts ved caur Dunavas – Rubeņu mežiem līdz Kaldabruņai un Červonkai, tas ir bagāts ar mistiskām vietām, nostāstiem, pamestām mājām un pat iztukšotiem ciematiem…….

Norises kārtība:

16. jūlija vakarā – iebraukums un saprašanās  ar vietu.

17. Jūlijs:

Pl.  9 30  – izbraukums uz  un Tadenavu, iepazīšanās Raiņa muzeju restaurācijas procesā. Tad – brauciens caur mežiem līdz Červonkas baznīcai,  maršruta izpēte. Ceļojums notiks ar autobusiņu, mūs pavadīs  Tadenavas un Raiņa zinātāja Aina Timofejeva.  Ar draudzes laipnu atļauju apskatīsim  arī Červonkas baznīcas iekštelpas. Visiem dalībniekiem būs  nepieciešamas pierakstu lapas, kurās atzīmēt  dienas iespaidus un skices.

Pl. 14 00 – pusdienas un mazliet atpūtas. Pēc tam –  dizaina objektu detaļu gatavošana ( iecere – dzejas, teksti uz stikla plāksnītēm, kas pēc tam tiek izmantotas maršruta norādes zīmēm, taču iespējami arī citi radošās izpausmes veidi)

Pl. 18 00 –   Radošās domas vakars:

–  Vietradis Jānis Ķīnasts – stāsts par  vietradi un par kustību / mobilitāti / nomadismu kā būšanu VIETĀ.  Ko nozīmē šāda maršruta izveidošana, kas ar laiku pats kļūst par Vietu.

–  Agnese un Madara Rutkēvičas –  prozas lasījumi.

–  Artūrs Lūsis un Liene Rūce – dzejas lasījumi.

Kārlis Kazāks – mūzika.

Ceļojuma iespaidi, tēli, domu apmaiņa, diskusijas………

18. jūlijā ( ne agrāk kā 10 00 )  – brokastis,  plenēra iespaidu un skiču apkopojums, rāma atpūta skaistajā Kaldabruņā un mājupceļš.

Notikumu atbalsta:

Zemgales Kultūras programma

Jēkabpils novada pašvaldība