Kalna pagastā būs tikšanās ar Saeimas deputātiem un iepazīšanās ar filmas “Dvēseļu putenis” tapšanas gaitu

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku

Piektdien, 2015.gada 13.novembrī, “No sirds Latvijai” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba, deputāti Aivars Meija, Silvija Šimfa, Arvīds Platpers un partijas valdes loceklis Andris Priekulis piedalīsies “Tautas kustības No sirds Latvijai” organizētajā Lāčplēša dienas atceres un Latvijas proklamēšanas 97.gadadienas svētku ieskaņas pasākumā, kas norisināsies Jēkabpils novada Kalnu pagastā un Salas novada Biržu pagastā.

Kalnu un Biržu pagasti ir cieši saistīti ar Latvijas armijas virsnieka un rakstnieka, romāna “Dvēseļu putenis” un daudzu citu darbu par Latvijas vēsturi autora, Aleksandra Grīna vārdu. Lai pieminētu Aleksandru Grīnu, Kalna pagastā plānots apmeklēt rakstnieka piemiņas vietu un viesoties rakstnieka muzejā, kā arī tikties ar Kalna pagasta vadību, iedzīvotājiem un uzņēmējiem. 

Tikšanās laikā Dzintara Dreiberga radošās komandas pārstāvji pastāstīs par filmas “Dvēseļu putenis”, kas tiek uzņemta pēc A.Grīna grāmatas motīviem, uzņemšanas gaitu. Savukārt ar dziesmām priecēs Platones pagasta Zemessardzes 52.kājnieku bataljona vokālais ansamblis “Junda”.

Biržu pagastā – Biržu tautas namā plkst.12.30 – I.Sudraba, A.Meija, S.Šimfa un A.Platpers tiksies ar Salas novada vadību, iedzīvotājiem un skolēniem, lai kopīgi pieminētu Latvijas valsts proklamēšanas gada dienu, Lāčplēša dienu un Aleksandru Grīnu. Deputāti ar novada iedzīvotājiem dalīsies savās pārdomās – Kāda nākotnē būsi, Latvija?  I.Sudraba pastāstīs par aktuāliem notikumiem Saeimā un politikā, A.Platpers informēs par aktuāliem jautājumiem izglītības un kultūras jomā, bet S.Šimfa pastāstīs par aktualitātēm sociālajā jomā.

Viens no Latvijas attīstības stūrakmeņiem ir izglītoti cilvēki un īpaša vērība ir jāpievērš jauniešu patriotiskai audzināšanai, tāpēc šajā tikšanās reizē īpaša uzmanība tiks pievērsta izglītībai, un valdes loceklis A.Priekulis dalīsies pieredzē ar pedagogiem par esošo izglītības sistēmu un izmaiņām tajā.

Valdis Freidenfelds