Pie Ābeļu kapsētas norisinājies Lāčplēša dienas skrējiens

Vidusdaugavas televīzijas video

Jau gandrīz 30 gadus ik novembri pie Jēkabpils novada Ābeļu kapsētas tiek organizēts Lāčplēša dienas skrējiens. Arī šogad pēc tumsas iestāšanās pie kapsētas pulcējās 111 dalībnieki no visas tuvākās apkaimes. Lāčplēša dienas skrējiena vieta nav izvēlēta nejauši – Ābeļu kapsētā atdusas Lāčplēša Kara Ordeņa kavalieris Otto Brālītis, bet ar Ābeļu pagasta teritoriju saistīti vēl septiņi ordeņa kavalieri. Piedaloties skrējienā, sportisti godina šo kavalieru piemiņu. Sacensības norisinās divās grupās – vispirms startē sievietes un meitenes, tad vīrieši un zēni. Visiem jāveic 2,6 kilometru gara distance, kurai īpašu noskaņu rada tumsa un gar malām degošas lāpas un svecītes. Agrāk Lāčplēša dienas skrējiens tika organizēts kā atsevišķas sacensības, bet pēdējos gados tas ir viens posms Jēkabpils sporta centra organizētajā skriešanas seriālā „Pusstundas skrējiens”, kas parasti ik nedēļu norisinās Jēkabpils Mežaparkā. Šogad pirmo vietu daiļā dzimuma pārstāvju vidū ieguva Samanta Sonora Kalniņa, savukārt vīru konkurencē ātrākais bija Valērijs Šakelis. Pēc skrējiena ikviens varēja nobaudīt gardu tēju un cepumus, kā arī sildīties pie ugunskura.

Sandra Paegļkalne