Jēkabpils novada Kalna pagastā sporta kompleksā “Pilskalni” atgriezies folkreiss

Vidusdaugavas TV video

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Jēkabpils novada Kalna pagasta sporta kompleksā “Pilskalni” atgriezies folkreiss – Latvijas Automobiļu federācijas Folkreisa Ziemas kausa pēdējā posmā piedalījās 30 sportisti no visas Latvijas. Notikums īpašs arī tādēļ, ka tās bija pirmās sacensības nesen labiekārtotajā trasē.

“Pilskalnu” trases īpašnieks Vilnis Grandāns stāsta: “Mēs nolīdzinājām laukumus, paplašinājām trasi, uzlikām ierobežojumus. Vēl jau darbi turpināsies arī vasarā. Tā nopietni mēs šim darbam ķērāmies klāt tikai pagājušajā vasarā. Ir nomainīta trases konfigurācija, bet vēl jāuzlabo nožogojumi un segums.”

Atjaunoto trasi pozitīvi vērtē gan iesācēji, gan jau pieredzējuši folkreisa braucēji.

Sacensību dalībnieks no Rīgas Edijs Ošs stāsta: “Šajā trasē esam pirmo reizi, līdz ar to tas mums ir kaut kas jauns. Pirmais iespaids ir ļoti labs. Latvijas čempionāts, kas būs šogad, domāju, būs ļoti labs. Šeit viss ir noorganizēts patīkami, cilvēki ir centušies, sagatavojuši trasi.”

Kaspars Cikmačs no Jelgavas saka: “Trase ir ļoti forša, interesanta, patika tas, ka pie līkumiem ir uzkalniņš, līdz ar to var iet nedaudz ātrāk nekā parasti. Patika.”

Sandris Vigulis no Ogres stāsta: “Pirmo reizi šajā trasē braucu. Ledus, dubļi, viss kopā. Diezgan liels izaicinājums jaunajiem. Es ar autosportu nodarbojos aptuveni gadu, bet interese sākās jau 13 gadu vecumā, kad skatījos un visu laiku cerēju, ka dabūšu mašīnu un varēšu kaut kur braukt. Kad bija iespēja, tad to izmantoju.”

Folkreiss ir autokrosa sacensības vieglajām sērijveidā ražotām automašīnām. Sportisti uzsver, ka tas ir ļoti interesants autosporta veids, kas ir arī daudz pieejamāks finansiāli.

Viesturs Saukāns no Jelgavas novada skaidro: “Folkreiss ir demokrātisks un finansiāli pieejams, cik jau vispār autosports var būt finansiāli pieejams. Šī ir laba iespēja pamēģināt. Ja, teiksim, gribas braukt autokrosā, ir skaidrs, ka, lai to darītu konkurētspējīgi, tās ir ļoti lielas izmaksas. Tas ir diezgan briesmīgi – tērēt lielus līdzekļus tikai, lai vienkārši pamēģinātu, vai tas patīk, vai nepatīk. Folkreiss ir iespēja par salīdzinoši mazu naudu nopirkt mašīnu. Jebkuru mašīnu var par 950 eiro nopirkt, iekāpt un pamēģināt. Ja patīk, brauc tālāk, būvē krosa mašīnu, sāc tērēt naudu. Ja nepatīk, nebrauc.”

Sacensību organizēšanu finansiāli atbalstīja Jēkabpils novada pašvaldība. “Pilskalnu” trasei šīs bija ļoti nepieciešamas pārbaudes sacīkstes pirms vasarā gaidāmā Latvijas autokrosa čempionāta posma.

Sandra Paegļkalne