Pārnovadu uzņēmēju diena

19. martā Aizkrauklē notika piektā Pārnovadu uzņēmēju diena. Šogad dalībnieku skaits pietuvojās jau 200. Jēkabpils novada stendā bija aplūkojama Andas Svarānes keramika, SIA ,,Daugavmalas rapsis’’ dažādās eļļas, linsēklas, ziepes, Raismas Brandules pērļotās aproces, biedrības ,,Ūdenszīmes’’ darinājumi no stikla un koka , kā arī biedrības ,,Dzīves prasme’’ plašais rokdarbnieču veikums. Katru gadu pircēju gaume un tirdzniecības veiksme nav prognozējama. Šogad lielāka interese bija, protams, par A.Svarānes keramikas darbiem, kuri jau pa gabalu piesaistīja skatītāju uzmanību. Ik pēc laika nācās izritināt dažādo toņu ,,Dzīves prasmes’’ darinātos grīdceliņus un pārcilāt neparastos grabuļus. Pie ,,Ūdenszīmju’’ meitenēm interesenti pulcējās visu laiku, jo viņu izstrādājumi ,,uzrunāja’’ jau pa gabalu. ,,Daugavmalas rapsis’’ ik gadu dažādo ražoto eļļu klāstu un iepakojumu. Jaunums ir rapšu eļļas arī ar sinepju, ķimeņu un diļļu garšu. Atšķirīgas, no citos stendos redzētajām austajām, bija košos tautiskos rakstos pērļotās  R. Brandules aproces. Jēkabpils novada stends bija pamanāms, un arī pasākuma dalībnieki bija apmierināti.

Ina Sēle,

novada lauku attīstības konsultante

Autores foto