“Zaķēnu jampadracis” Leimaņos

16. martā Leimaņu Tautas namā notika pasākums bērniem “Zaķēnu jampadracis”, ko organizēja Leimaņu bibliotēka sadarbībā ar Jēkabpils Galvenās bibliotēkas bērnu nodaļu. Tā kā aizvadītajā nedēļā bija skolēnu brīvdienas, tad uz pasākumu ieradās gan lielāki, gan mazāki zaķēni ar vecākiem vai vecvecākiem.

Šis bija 4. pasākums, kurā tika skaļi lasītas grāmatas. Šoreiz tas bija par Lieldienām un zaķēniem Grāmatas lasīja Zaķu mamma (Ilona no Jēkabpils GB). Pēc lasīšanas bērni atbildēja uz jautājumiem par dzirdēto, tā nopelnot konfektes. Kopā ar Zaķu mammu un pieaugušajiem, visiem bērniem tika izgatavotas zaķu ausis un skaistas zaķu sejiņas, un jampadracis varēja sākties. Zaķu mammai bija arī divi aktīvi, radoši palīgi (Egija un Paula), kuri spēlēja gan teātri, gan palīdzēja vadīt rotaļas un stafetes. Skanēja smiekli, jo visi aktīvi iesaistījās jautrās rotaļās. Klātesošie minēja mīklas, atcerējās ticējumus par Lieldienām, uzzināja jaunus, meklēja zaķa noslēptās šokolādes oliņas, iepazinās ar grāmatām par Lieldienu tradīcijām. Visi pasākuma dalībnieki krāsoja un noformēja izgrieztās papīra olas un dekorēja kultūras namu.

Pasākuma noslēgumā kopā baudījām tēju un Lieldienu pīrāgu.

Leimaņu b-kas vad. L.Lācīte

Autores foto